2017 m. lapkričio 7 d., antradienis

 Praėjęs spalio mėnuo buvo paskelbtas mokyklų bibliotekų mėnesiu
           Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija  kvietė Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai savo bibliotekose organizuoti veiklas, diskusijas, renginius tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“.
Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti Lietuvos mokyklas, jų bibliotekas ir bendruomenes glaudesniam ir efektyvesniam bendradarbiavimui, siekiant bendrų švietimo ir ugdymo tikslų.   

Gimnazijos bibliotekoje vyko įvairi veikla.
    Bibliotekoje apsilankė pirmokai. Biblioteka jiems jau yra pažįstama, nes joje dažnai lankėsi būdami   priešmokyklinukai, klausydavo jiems garsiai skaitomų knygelių,dalyvaudavo renginiuose. Pirmokams buvo paaiškinta  kur galima rasti jiems tinkamų knygelių, enciklopedijų.  Mokiniai susipažino su elgesio taisyklėmis bibliotekoje, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka. Pirmokai sužinojo, kad bibliotekoje galima ne tik  vartyti ir skaityti knygas pertraukų metu ir po pamokų, bet ir piešti, žaisti šaškėmis, ar tiesiog ramiai praleisti laiką. Smagu, kad jau keletas pirmokų jau moka skaityti, jie išsirinko patinkančią knygelę, gavo dovanų po knygos žymeklį.
   
     Bibliotekoje vyko integruota geografijos pamoka 1g. klasei ,,Anykščių r. naudingos iškasenos". Ją vedė mokytojas Rytis Narvydas. Mokiniai, naudodamiesi turimais bibliotekos informacijos šaltiniais, turėjo atlikti jiems skirtas užduotis.     Gimnazijos ketvirtokai šiais mokslo metais dalyvaus skaitymo skatinimo projekte ,,Skaitau ir augu". Pirmo susitikimo metu susipažino su projektu, atliko užduotis. Pasidalinę į dvi grupes sukūrė po eilėraštį apie rudenį.
  Bibliotekoje atsilankė priešmokyklinukai. Jie klausė garsiai skaitomos Vytės Nemunėlio eiliuotos pasakos ,,Meškiukas Rudnosiukas". Ši pasaka buvo pasirinkta skaityti, nes ji pateko į Lietuvos šimtmečiui  skirtą knygų sąrašą ,,Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai". Vaikai drąsiai aptarinėjo veikėjus, jų poelgius, knygelės  iliustracijas. Paragavę medaus, pažadėjo nupiešti Meškiuką Rudnosiuką.


     Trečios klasės mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos pamoka, Jos metu mokiniai susipažino  su rašytojo Vytauto Račicko gyvenimu ir kūryba. Pamokos pradžioje patys mokiniai pasakojo ką žino apie šį rašytoją. Smagu, kad mokiniai nemažai  žino, yra skaitę jo knygų.
  Pamokos metu mokiniai sužinojo  kokios šio rašytojo knygos yra bibliotekoje, susipažino su  internetiniu puslapiu http://personazuparkas.lt/apie-autoriu/ . Iš interneto klausė rašytojo skaitomų linksmų kūrinėlių iš knygos ,,Lukošiukas".
   6 klasės mokiniams vyko klasės valandėlė ,,Mokausi kartu su biblioteka". Mokiniai diskutavo ko galima išmokti bibliotekoje. Naudodamiesi įvairiais informacijos šaltiniais , esančiais bibliotekoje, atliko paskirtas užduotis.
   Su metodinių grupių pirmininkais vyko pokalbis ,,Informacinio raštingumo ugdymo integravimas į ugdymo procesą". Nutarta, pagal poreikį pravesti pamokas bibliotekoje, pakeičiant mokiniams įprastą mokiniams erdvę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą