2017 m. vasario 15 d., trečiadienis

Gimnazijoje vyko saugesnio interneto savaitė
  
   2017 m. vasario 7 d. daugelyje pasaulio šalių jau 14-ąjį kartą buvo minima Saugesnio interneto diena, skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant juos apsaugoti bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ Mūsų gimnazija vasario 6-10 dienomis prisijungė prie visoje Lietuvoje ir pasaulyje organizuojamos  akcijos „Saugesnio interneto savaitė“.
    Pirmadienį šeštos klasės mokiniams vyko klasės valandėlė. Klasės auklėtojas R. Narvydas papasakojo mokiniams apie bendravimą ir pavojus virtualioje erdvėje,  priklausomybę nuo kompiuterio. Mokiniai diskutavo, kuo jie gali prisidėti prie saugesnio interneto.
    Trečiadienį informatikos kabinete vyko netradicinės pamokos pradinukams. 1-3 klasių mokiniai pažiūrėjo ir aptarė spektaklį, sukurtą pagal pasaką ,,Katinėlis ir gaidelis“.  Spektaklio veikėjai supažindino, kokie pavojai slypi internete, ir mokė, kaip nuo jų apsisaugoti.  Ketvirtokai atliko testą apie saugų internetą ir po to jį aptarė. Be to, aktyviai diskutavo,  kokią žalą daro nuolatinis žaidimas kompiuteriu. Visiems pamokų dalyviams išdalintos saugaus interneto taisyklės.
     Ketvirtadienį vyko viktorina 6-8 klasių mokiniams. Mokiniai tarpusavyje rungėsi tikrindami savo žinias  apie  internetą.  Dalyviai atsakinėjo į įvairius klausimus, kūrė ketureilius ,,Aš ir draugiškas internetas“. Geriausiai atliko visas užduotis 7 klasės komanda.
      Penktadienį vyko paskaita/diskusija tėvams ,,Vaikas ir saugus internetas“. Joje dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Asta Palaimienė. Paskaitos dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir dalijosi savo patirtimi. Paskaitą organizavo socialinė pedagogė Gitana Tulušienė.
     Septintos klasės mokinės Živilė Pečiulytė ir Milda Kirvelaitė bei šeštokė Kornelija Gogelytė sukūrė stendą ,,Aš už geresnį internetą. Ką galiu padaryti?“
II gimnazijos klasių mokiniai saugesnio interneto savaitės metu rinko medžiagą filmukui tema „Internetas ir aš“. Filmukas bus sukurtas iki vasario pabaigos ir kartu su visos savaitės renginių aprašymu bus išsiųstas į konkursą „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą