2016 m. vasario 15 d., pirmadienis

Saugesnio interneto savaitė gimnazijoje

   Ši savaitė gimnazijoje buvo saugesnio interneto savaitė, todėl vasario 8 dieną gimnazijoje lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnė Prevencijos poskyrio specialistė Raimonda Kvietkauskaitė ir Nepilnamečių reikalų vyriausias specialistas Nėrijus Blažys. Policijos pareigūnai Ig klasių mokiniams kalbėjo apie atsakomybę ir pasekmes, kurias sukelia patyčios internete.
   Šios aktualios temos tikslas – skatinti mokinius saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir mobiliaisiais įrenginiais bei kurti pozityvų interneto turinį. Prevencijos poskyrio specialistė Raimonda pasakojo mokiniams, kokie pavojai slypi internete.
   Policijos pareigūnai mokė, kad kuo garsiau reikia kalbėti apie interneto problemas bei jų sprendimo būdus. Dauguma mokinių aktyviai išsakė savo nuomonę ir pateikė jiems rūpimų klausimų.
   Vasario 9 d. pradinių klasių mokiniai, darželinukai ir priešmokyklinukai spektaklyje „Kibernetinė pasaka“ (scenarijaus autorė ir režisierė Daiva Narkevičiūtė, kostiumų dizainerė Daiva Rasimavičienė) stebėjo roboto nuotykius, kurios vaidino Justina Kasiulytė ir Dovilė Grušauskaitė. Daugelis suprato, kad žmogaus niekas negali pakeisti. Buvo linksma, įdomu ir net juokinga.
   Vasario 10 d. 2-4 pradinių klasių mokiniai, lydimi mokytojų, rinkosi į informacinių technologijų kabinetą, kur žaisdami kompiuterį žaidimą „Irmos ir Jurgio nuotykiai internete“ susipažino su pagrindinėmis saugaus elgesio internete taisyklėmis. Dalis mokinių buvo labai atidūs ir žaisdami iškart priėmė teisingus sprendimus, todėl surinko po 100 taškų. Tačiau likusi dalis pasidavė vaikiškam patiklumui ir kartais klydo. Tačiau žaidimo tikslas buvo, kad visi mokiniai sužinotų, kaip saugiai elgtis internete, todėl žaisdami iš naujo mokėsi iš savo klaidų arba smalsavo, kas būtų, jei pasielgtų nesaugiai. Besibaigiant pamokai mokiniai noriai dalijosi savo veiklos internete patirtimi ir pasikartojo saugaus elgesio internete taisykles, kurias sužinojo žaisdami žaidimą. Džiugu, kad vaikai klydo, mokėsi iš savo klaidų ar smalsavo žaisdami, o ne gyvenime naudodamiesi internetu, taip išvengdami nemalonių pasekmių.
   Visą savaitę 5-8 klasių mokiniai sprendė Saugaus interneto testą, siekdami išsiaiškinti, ar yra saugūs internete. 5 kl. geriausiai testą išsprendė Čepokaitė Džesminta ir Garšanikovas Lukas, 6 kl. - Pečiulytė Živilė, 7 kl.  - Simonas Baronas ir Dovydas Gavėnavičius, 8 kl. - Komas Darius ir Gabrielė Marganavičiūtė.
   Taip pat visą savaitę nuo pačių mažiausių iki vyriausių gimnazijos mokinių lankydamiesi bibliotekoje piešė veidukus, kurie atspindi draugiškus interneto vartotojus, esančius anapus kompiuterio. Šios veiklos tikslas buvo parodyti mokiniams, kad draugiškų interneto vartotojų yra daugiau nei turinčių blogų tikslų.

Socialinė pedagogė Gitana Tulušienė,
Bibliotekininkė Danutė Rimienė,
IT mokytoja Asta Fjellbirkeland,
2 klasės mokytoja Irena Jucienė,
inžinierė – kompiuterininkė Gintarė Miškinienė

 20160205 120212 20160211 112051 001 20160211 115048 001  20160211 134004 004

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą